ua
ru
Фільтри
Ціновий сегмент

Прожектори та системи освітлення

Показати ще

Сучасна освітлювальна техніка дозволяє не лише освітити приміщення, але й моделювати простір, візуально змінювати його геометрію. Окрім традиційних стельових світильників для освітлення також застосовуються спеціальні прожектори. Такі освітлювальні прилади використовуються для локального, або акцентного підсвічування окремих елементів інтер'єру. Але є й мощені світильники, які можуть скласти систему загального освітлення.

Прожектори в сучасному інтер'єрі

 

Если прожектори в інтер'єрі застосовуються для локального підсвічування окремих декоративних елементів, проте таке підсвічування може носити й прихований характер: тобто, прожектор залишається непомітним. Створюється ефект, що світло направлене на певні предмети від стін, стелі або підлоги. Якщо інтер'єр оформлений в стилі хай-кек, то прожектори можна залишити відкритими. Для сучасних концепцій дизайну прийнятна демонстрація функціональних, технологічних елементів інтер'єру та вбудованої техніки. Тому саме прожекторні системи освітлення найбільш підходять для таких інтер'єрів. Як правило, такі світильники мають монохромний корпус із металу або пластику, що відмінно поєднується із загальною колірною гаммою. Прожектори в інтер'єрі дозволяють візуально змінювати простір, виділяючи окремі ділянки, не відокремлені внутрішніми перегородками. Зонування простору за допомогою світла створює комфортну атмосферу в просторі, позбавленому стін та інших непотрібних конструкцій.

Прожектори та системи освітлення

Освітлення в інтер'єрі із застосуванням прожекторів дозволяє створювати світлові композиції. Світло від прожекторів може бути монохромне – з різною мірою інтенсивності, грою холодних та теплих відтінків. Також в системі освітлення можуть бути передбачені спеціальні світлові фільтри, які змінюють колір освітлення. Аби влаштувати м'яке освітлення, краще встановити прожектори так, щоб світловий потік була направлений на стіни або стелю. Багаторівневе освітлення доцільне для лаконічного інтер'єру в стилі мінімалізм – для створення ефекту освітлення, яке спрямоване не на приміщення, а виходить зсередини. Світло не підкреслює акценти, а виявляється в геометрії простору, його ліній та фактури матеріалів.

Прожектори в інтер'єрі

Якщо в приміщенні присутні гладкі поверхні зі скла або металу, а також полірованого натурального каменя, то краще вибирати прожектори, оснащені лампами з матовими розсіювачами світла. Для глянсових поверхонь краще м'який, злегка «холодний» потік світла, а не яскраве освітлення. Прожектори й відмінно підходять для освітлення у вітальнях та коридорах. Наприклад, спрямоване світло підкреслює деталі декору, або незвичайну архітектуру. Прожектори застосовуються для підсвічування предметів декору, картин та інсталяцій. Багаторівневе освітлення створює незвичайну гру світла в кімнатах із вітражами та іншими виробами з художнім оздобленням скла. Відзначимо, що встановити прожектори та системи освітлення можна не тільки в сучасному інтер'єрі з функціональним та технологічним декором. Приховані джерела світла застосовні для оформлення приміщень з розкішним декором та вишуканим умеблюванням – де превалює естетика, а не функціональність кожної деталі. Прожектори та системи освітлення дозволяють наповнити простір таємничою грою півтонів, але при цьому уникнути зайвої предметності.